Adnan Oktar ve korkunç ekibi gözaltına alınmış. Allah başkanlık sisteminden razı olsun. Haberlerde ki fotoğraflar genelde Adnan Oktar ve kedicikleri ile süslenmiş.

Aklıma takıldı;

Birine küfür ederken "hayvan", "it", "domuz" diyoruz. Bir insanın düşeceği en kötü hâli bir hayvana benzeterek tasvir edebileceğimize inanıyoruz.

Hayvanların kendi içinde bir güzellik ve estetik olgusu taşıdıkları bilimsel olarak ispatlanmış.

Kediler Ney sesinden çok hoşlanırken, kaplanlar keman sesini seviyor. Ama düdük sesi bir kaplanı çok sinirlendiriyormuş.

Gerçi benide...

Bir köpeğin Chopin'in bir noktürnü karşısında rahatsızlıkla havladığını, uluduğunu, buna karşılık neşeli, kıvrak bir hava çalınınca sükûnet ve keyifle uyuduğunu tesbit etmişler.

Böcekler renkleri algılayıp daha parlak ve canlı renklere ilgi duyuyormuş.

İngiliz dilinde "bower bird" denilen kuş, eşi için (yani sevgilisi beğensin diye) yuvasını öyle kuruyormuş ki insanın bu yaratıkta estetik bir kaygı olduğuna inanası geliyor. Bu kuş yuvasını ördükten sonra içini parlak tüyler ile süslüyor, yuvanın girişini parlak taş ve midye kabukları ile süslüyormuş. Ne muazzam ne latif bir incelik.

Demek ki güzele olan eğilim insanın özgül (spesifik) bir vasfı değil. Hayvanlar da kendi ölçülerinde güzellikten zevk duyuyorlar, üstelik bununla da kalmayıp güzel olan şeyi inşa etmeyi de başarabiliyorlar.

Nasıl olur onca güzel hatun bu adamın etrafın da böyle pervane olurun araştırmasını yapıyordum kendi çapımda, yarım kalacak görüyor musun!

Bir sürü bol göbek atmalı kadehlerin de ayran olan pavyon showları da izledim bu süre içinde, hatta kızın biri bi ara o kadar ileri gittiki istemsiz gözümü kapatmışım.

Bu showların sonunda ya da başında bu kızlar sırayla Adnan Oktar'a methiyeler diziyordu.

"Hocam size bakınca nefesim kesiliyor"
"Hocam yüzünüzde ki nur gözlerimi alıyor, kör olmaktan korkuyorum"
"Hocam Allah size öyle bir cazibe vermiş ki aklımdan çıkmıyorsunuz, maşallah"

Hö?

Ablam hayvan mısın diyecem ama bak az önce uzun uzun örnek verdim, onlar bile ayırt ediyor güzeli çirkini?

***

Adnan Oktar'ın kadın cinselliğini kullanarak din istismarı yaptığını iddia edip, buna çok öfkelenip ve devlet harekete geçince elleri kanayana kadar alkışlayanlar var.

Buraya kadar her şey olması gerektiği gibi. Herkes zaten haktan yana konum almalı.

Ancak aynı adamların "kediciklere beni kayyum atayın" gibi paylaşımlar ile vatan millet sakarya yapması bana pek samimi gelmiyor açıkçası.

Kadın cinselliği erkeklerin kendilerini ispat ettikleri bir mecra olmamalı, hele bizim mahallede hiç olmamalı.