Siyonist İsrail: Mesih’i bekliyoruz
 Siyonistlere karşı tehlike arz eden şahısların ve İslami hareketlerin önünün kesilmesi amacıyla 2000 yılından beri İsrail’de düzenlenen “Herzliya Konferansı”nda konuşan İsrail Savunma Bakanı Avigdor Liberman, ”Mesih’in (Hz. İsa değil) gelmesiyle Ortadoğu’ya barış geleceği” yalanını ileri sürdü.

Mesih’in yakın bir tarihte gelmesini beklediklerini söyleyen Yahudi Bakan, zorbalıkla işgal ettikleri Filistin topraklarında "Filistinlileri yok etmek yerine onlara yaşama hakkı tanımakla İsrail’in barışı isteyen bir devlet olduğu" hezeyanını savundu.

Ortadoğu'daki bütün krizlerin arkasında İsrail'in parmağının olduğu gerçeğini inkâr eden Siyonist Liberman, bölgedeki istikrarsızlığın sebebinin Filistin halkının olduğunu ileri sürdü.

ERBAKAN HOCA YAHUDİLERİN MESİH İNANCI HAKKINDA NE DEMİŞTİ?

Milli Görüş hareketinin lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan, 22 Temmuz seçimleri öncesi bir konuşmasında da Yahudilerin Mesih inancı hakkında açıklamalarda bulunmuştu. Erbakan Hoca açıklamasında şunları söylemişti:

"Ne söylüyorum duyuyor musun? Bir inanışı size anlatıyorum. Böyle inanıyor: 'Ben dünyanın efendisiyim, tekrar hâkim olacağım, hâkim olmak için Süleyman Mabedi'ni yeniden yapacağım' diyor. Az önce zikrettiğim üç şeyi yaptığında “yeryüzüne bizim Mesihimizin gelmesi için şartları hazırlamış olacağım” şeklinde inanıyor. Bunları yaptıklarında, Beni İsrail’in Mesihinin (Hz. İsa değil) yeryüzüne geleceğini, Davut (AS)’ın tahtına oturacağını ve bir Yahudi kral olarak ebedi dünya hâkimiyetini perçinleyeceğine inanıyorlar. İşte bunların 5 bin 765 seneden beri inançları bu. Bu bunların dini...

Dini olduğu için bunun pazarlığı olmaz, bunun barış antlaşması olmaz, bunun görüşmesi olmaz, inancı bu ve binlerce yıldır bunun için çalışıyor. Bu gerçek, bütün delilleriyle kitaplarıyla sabittir.

Nitekim İsrail’in cumhurbaşkanı “Bizim iki tür haritamız vardır, biri duvardaki haritadır, diğeri ise kalbimizdeki harita” demektedir. İşte böyle bir dünyada yaşıyoruz.”  

KRİZ KARARLARININ ALINDIĞI HERZLİYA KONFERANLARI
Herzilya Konferansları; 2000 yılından beridir, dünyada devam eden ekonomik krizlerin ve Ortadoğu’da devam eden siyasi krizlerin kararlarının alındığı yerdir. Konferansta “dört bir yanı tutuşmuş olan Tel Aviv’in maruz kaldığı tehlikeler” ve “bölgedeki olayların İsrail üzerindeki olumsuz etkileri” üzerine değerlendirmelerde bulunur. Konferans siyonist rejim tarafından tertip edilen en önemli konferanstır. İsrail'in Tel Aviv Bölgesine ait 87.000 nüfuslu ili Herzliya’da düzenlenen konferans, Siyonist rejim tarafından tertip edilen en önemli konferanstır.

Herzliya Konferansı’na İsrail’den ve yurt dışından çok sayıda siyasetçi, ordu mensubu, araştırmacı, akademisyen, diplomat ve uzman isimler katılmaktadır.

Konferansa katılan uzmanların bir kısmı ekip olarak yaptıkları çalışmaların neticesinde dünyadaki krizlerle ilgili hazırladıkları tezlerini sunar, jeopolitik tahlillerde bulunur ve işin tehlike boyutunu anlatır. Çoğu umuma kapalı olan konferansta yuvarlak masa toplantılarında Ortadoğu’daki ve dünyadaki farklı gelişmeler masaya yatırılır. Muhtemel senaryolar ve tehditler araştırılır ve kamuoyunun etkilenmesi ve yönlendirilmesi üzerinde durulur.

Kaynak: Milli Gazete (Musab İslam Kadinan)
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.