İlahiyat Fakültesi Akademik Kurul Toplantısı

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) İlahiyat Fakültesinin 2017-2018 eğitim-öğretim yılı Akademik Kurul Toplantısı düzenlendi.

İlahiyat Fakültesi Konferans Salonudaki toplantıya; Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Metin Yılmaz, dekan yardımcıları, bölüm başkanları ile öğretim üyeleri ve araştırma görevlileri katıldı.

Başarılı ve verimli bir eğitim- öğretim dönemi temennisinde bulunan İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Metin Yılmaz yaptığı sunumda, istatistiki verileri de kullanarak fakültenin mevcut durumunu gözler önüne sererek gerçekleştirdikleri ve hayata geçirmeyi planladıkları çalışmalara dair detaylar paylaştı.

“İlahiyat Fakültesi Vakfı kurmak istiyoruz”

Türkiye’de önde gelen ilahiyat fakültelerinin vakıflara sahip olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Metin Yılmaz bu vakıfların oldukça önemli görevler ifa ettiğini belirterek şu sözlere yer verdi: “Bu vakıfların yayınlarını, öğrencilere sağladıkları burs imkânları vb. işlevlerini biliyoruz. Vakıflarımız, bizim geçmişimizden beri var olan ve bizleri gerçekten derleyip toparlayacağına, daha dinamik bir hâle getireceğine inandığımız kuruluşlar arasında yer alıyor. Vakıfların tüzel kişiliği olarak etkinlik alanı ve rolü çok önemli. Bizler kurmayı düşündüğümüz vakfın senedini oluşturduk ve bu vakfın sürdürülebilir olmasını arzu ediyoruz. Eğer bütün hocalarımız bu konuda güç birliği içerisinde olursa bu vakıf nihayetinde kazandığımız önemli yapılardan biri olacak ve de kurumsallaşma adına büyük bir adım atmış olacağız.”

Ardından İlahiyat Fakültesinin Akademik Kurul Toplantısı’nda bulunmaktan duyduğu memnuniyeti ifade eden Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç ise bu toplantıların, çıktıkları yolda amaçlarına ulaşmak adına önem arz ettiğini, meseleleri birlikte konuşuyor olmanın üniversitenin ve fakültenin yarınları için pozitif katkıları olacağını dile getirdi. Mevcut imkânlar dâhilinde ellerinden gelenin en iyisini yapmakla mükellef olduklarına işaret eden Rektör Bilgiç, “Benden, bizden ne olur ki demeden içinde olduğumuz şartları bahane etmeden sırtladığımız yükümlülükleri yerine getirmeliyiz. Hiçbir mazeret, görevimizi yapmamızın önünde engel teşkil etmemeli” diye konuştu.

“Herkesin bizlere ulaşabileceği bir mesafedeyiz”

Konuşmasında üst yönetim olarak herkesin ulaşabileceği bir yönetim modelini benimsediklerini, şeffaflık açısından da aldıkları bütün kararları üniversitenin web sayfasından yayınladıklarını vurgulayan Rektör Bilgiç devamında, “Herkesin bizlere ulaşabileceği bir mesafedeyiz. Hedeflerimizi gerçekleştirirken asli unsurun insan olduğunun farkındayız. Yönetim olarak adil bir atmosfer sağlamalıyız ki çalışanlarımız kendilerinde var olan potansiyeli rahat bir şekilde ortaya koyabilsin yani bizim tutumumuz onların başka bir mazeret üretmesine sebep olmasın” sözlerine yer verdi.

Rektör Bilgiç konuşmasının ardından kendisine yöneltilen soruları cevaplayarak katılımcı akademisyenlerle öneri ve talepler konusunda fikir alışverişinde bulundu.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.