Gebelik Sonlandırma Ve Genital Estetik
 Her sene dünya üzerinde minyonlarca kadın istenmeyen gebeliklerini sonlandırmaktadır. Ülkemizde 18 yaş üzerinde yapılan bu işlem evli olmanız durumundan eşinizin de onayıyla yapılabilmektedir. 18 yaş altında bulunan kişilerde ise aile onayı alınması gerekmektedir. Kelime anlamı olarak rahim içerisinde bulunan bir parçanın veya bölümün kazınması anlamına gelen kürtaj, sadece gebelik sonlandırılması değil gebelik dışında rahim içinde parça bulunması, ölü doğum veya düşük durumlarında da uygulanmaktadır. Yasal olarak gebelik sonlandırılması açısından 10. Hafta sınırı bulunan bu uygulamada, bu sürenin üstündeki alımlar sadece heyet onayıyla yapılabilmektedir.
Kürtaj Uygulaması
Bu işlem ilk olarak genel jinekolojik muayene ile başlamaktadır. Kürtaj Ankara, Diyarbakır ve Mardin gibi bölgelerimizde yoğunlukla uygulanabilen bir işlemdir. Ultrasonografi uygulaması da yapılmakta, hasta idrar yaparak mesanesi boşaltmaktadır. Ardından jinekoloji masasın uzanan hastaya ultrason uygulanmakta ve gebeli süresi tespiti yapılmaktadır. Genel anestezi veya lokal anestezi olarak uygulanmaktadır.
Lokal anestezi uygulaması yapılacak ise ilk olarak hastanın rahim ağzının her iki yanına da iğne yapılarak anestezi enjekte edilmektedir. Ağrıyı azaltmak amacıyla yapılan bu işlemin yerine çoğunlukla genel anestezi uygulanmaktadır. Acı ve ağrı riskinin en aza indirgendiği bu yöntemde psikolojik bozuklukta en aza indirgenmektedir.
Genel anestezi uygulaması kişinin damar yolundan yapılmaktadır. İnce katater yardımı ile uygulanan işlemde hasta birkaç saniye içerisinde uykuya dalmaktadır. Anestezi etkisi sonrasında vajina spekulum yardımıyla açılmakta ve antiseptik solüsyonlar yardımıyla temizlenmektedir. Genel olarak vakum yardımıyla yapılan bu işlemde rahim içerisinde bulunan parçalar tek tek çekilere, kalıntılar temizlenmektedir.
Ortalama olarak 10 dakika kadar süren bu işlemde son olarak spekulum alınmakta ve vajina içerisi kontrol edilmektedir. Parça kalınmadığına karar verilmesi sonrasında hasta uyandırılmakta ve bir süre dinlendirilmektedir. Uygulama sonrasında günlük hayatınıza ara vermeden kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Kürtaj Ankara'da birçok uzman doktor tarafından yapılabilmektedir.
Kürtaj Uygulaması Sonrası
Kürtaj uygulaması sonrasında kısa bir müddet de olsa anestezi kaynaklı sersemlik hissi meydana gelebilmektedir. İlk gün içerisinde görülen bu etki bir süre sonra kendiliğinden geçmektedir. Ayrıca halsizlik, yorgunluk veya kasık ağrısı da meydana gelmektedir. İlk 10 gün hafif miktarda kanamalar meydana gelebilmektedir. Normal olarak sayılan bu etki bu süreç sonrasında ortadan kalkmaktadır.
İşlemden 2 saat sonra gıda tüketmeye başlayabilirsiniz. Mutlaka dikkat etmeniz gereken şey ise doktorunuz tarafından verilen ilaçların düzenli olarak kullanılmasıdır. Ayrıca düzenli olarak kontrollerinize de gitmeli bu kontrolleri aksatmamalısınız. Adet döngünüz normal sürecinde gene devam etmektedir. 10 gün sonrasında cinsel ilişkiye girebilirsiniz. Kürtaj işlemi gebelik koruyucu değildir. Tekrar hamile kalmamak için korunmanız gerekmektedir. Kürtaj Ankara işlemi hakkında alanında uzman Op.Dr. Uzay Yıldırım'dan destek, www.uzayyildirim.com adresi üzerinden bilgi alabilirsiniz.
Genital Estetik
İlerleyen yaş, doğumlar veya doğuştan meydana gelen ve kusurlu görülen cinsel organ, günümüz teknolojisi ile artık kolayca düzeltilebilmektedir. Güzel hissetmenin yanı sıra işlev bozukları olarak da uygulanan Genital Estetik Ankara, İstanbul gibi birçok şehirde bulunan elit merkezler tarafından yapılabilmektedir. Genellikle dış görünümü düzeltmek amacıyla yapılan bu işlem, kişinin kendine olan özgüvenini arttırmakta ve cinsel hayatı daha heyecanlı kılmaktadır.
Çoğu kadında iç dudaklarda büyüme, vajinal genişleme veya dudakların sarkması olarak görülen bu kusurlar özellikle menopoz ile birlikte dış dudakların dolgunluğunu kaybetmesi ve buruşuk bir görünüm olarak karşılaşılmaktadır. Ergenlik dönemi ile gelişmeye başlayan ve kararma görülebilen bu bölgede, ayrıca sağlık sorunları nedeniylede genetik estetik uygulanabilmektedir.
Genital Estetik Uygulamaları
Genital bölgede birçok farklı operasyon uygulanabilmektedir. Başlıca bu uygulamalar:
• Vajinoplasti
• Labioplasti
• Genital bölge sıkılaştırma
• G noktası büyütme
• Büyük dudaklarda dolgu ve küçültme işlemi
• Kızlık zarı onarımı
• Vajina daraltma
• Pubis tepesi estetiği
Bu ve bunlar gibi daha birkaç farklı işlem uygulanabilmektedir.
Faydaları Nelerdir? 
Genital Estetik Ankara gibi büyük nüfusa sahip birçok şehrimizde uygulanabilmektedir. Bu işlem sonrasında durağan cinsel hayatınızı daha eğlenceli hale getirebilirsiniz. Ayrıca bununla birlikte kendinize olan güveninizi arttırabilir, utanç duygunuzu ortadan kaldırarak daha mutlu bir ruh haline erişebilirsiniz. Oldukça kolay uygulanabilen bu işlemler sonrası genital hastalıklarınızı da minimuma indirgeyebilirsiniz.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.