Misvak çizerlerinden biri işsiz. Bir diğeri Almanya'da BMW'ye tampon takıyor, biri servis aralarında çizim yapan bir garson, biri telefon açınca köleniz gibi davrandığınız vardiyalı müşteri temsilcisi, bir diğeri de dönerci.

"Neden verdim bu bilgileri?" olayına gelirsek:

İki Ak Parti Milletvekili cami saldırısı sonrası Misvak Mizah Dergisi hakkında tweet atmış.

Tweetler buram buram batı hayranlığı, "abi bizi de gör be!" görgüsüzlüğü, "Batı'dan medeniyet öğrenin hayvanlar!" yalakalığı barındırıyor.

Bundan dolayı da "ya hu biz bu adamların mı ekmeğine yağ sürüyoruz" diye yukarıda saydığım çizerler artık çizmeme kararı aldılar.

Misvak'ın üslubunu beğenir beğenmezsiniz, gülersiniz gülmezsiniz, fikirlerinizi yansıtır yansıtmaz o sizin bileceğiniz şey. Ancak sizin böyle oluşunuz Misvak dergisinin 4 yıldır faaliyet gösteren bir gönüllüler hareketi olduğu gerçeğini değiştirmez.

2002'den beri bu hareket ne zaman kraldan çok kralcılar yüzünden sekteye uğrasa, yeniden gönüllü insanların omuzlarında yükseldi. En son yine 15 Temmuz'da bu halk sırtlandı bu davayı. Hala sokaklar bu halkın kanları kokuyor.

Bir garsonu molalarında bedava çizim yapmaya iten güç, ne para ne şan ne şöhret! Sadece vatan sevgisi, emin olun.

İnsanlar kış günü patlıcan yiyemiyor diye ağlaşırken, işsiz bir adama "Güçlü Türkiye" karikatürü çizdiren şevk, o günlerin hemen gelmesini isteme arzusu, emin olun.

İnsanların kendisine ettiği hakaretleri dinlediği insan yerine konulmadığı çalışma aralarında bir müşteri temsilcisi bir şeyler karalamaya çalışıyorsa, çocukları için hayallerini hala bu topraklarda kurduğu için emin olun.

Ramazan günü o sıcak dönerin başında dili damağında bir adam yapışıyorsa kalemine; siz saltanatınıza yeni tahtlar alın diye değil, evlatlarına yeni bahtlar kurma telaşından emin olun.

Gurbette tampon takan türkün çizdiği her figür, yeniden dönebilme umutlarını taze tutabilmek adına emin olun.

Belki bu defa bir destan daha yazılır da bu topraklarda benimde taşıdığım suyun harcı ile yükseliriz temellerimizden umudu yaptığımız.

Doğrusu ile yanlışı ile biz halkız!

Size göre yeterince profesyonel yeterince komik yeterince doğru yeterince yeterli olmayabilir.

Ama bu insanların hepsi yeterince vatansever insanlar emin olun.

Yaranmaya çalıştığınız o batı sizi asla sevmeyecek.

***

Halkı halk yapan ne varsa utanmadan düşmanlığını yapan ve bunu gelişmişlik emaresi olarak gören bir parti kazansın istemiyorum.

Camlardan sarkıp tank alkışlayanların, postal yalayanların, ordu göreve pankartı açanların, ülkenin en pahalı arazilerinde oturup "ne olacak bu ülkenin hâli?" diyenlerin birden depreşen millet aşkını samimi bulmuyorum.

Terör örgütlerine artık alenen destek çıkan ama kendi halkına olabildiğince yabancı bir parti kazansın istemiyorum.

Yıllarca insanlara dini inançlarından ve ritüellerinden dolayı işkence eden bir partinin, sırf belediye seçimlerini kazanmak için kameralar önünde Cuma kılıp Yasin okumasını hazmedemiyorum.

Ellerine geçirecekleri ilk fırsatta rövanş alma niyetinde olduklarını çok iyi biliyorum. O yüzden onlara bu fırsatın geçmesini istemiyorum.

Her seçim olduğu gibi bu seçimde de CHP kaybetsin diye sandığa gideceğim.

Biz ölümüne ölümüne...