Sorsan milli bayram...

Milli bayramların kutlarken gayrı milli edavatı, kıyafeti ve ritüelleri dayatan zihniyetin milli hasasiyetlerinde bariz tezatlar mevcut.

Trompet, borazan, bando, mızıka, fener alayı, çelenk, saygı duruşu...

Hangisi milli lan bunların?

Bütün bu garabetin kaynağındaki milliğin menşei, bu mazlum milletin kökleriyle bağlantılı olmadığına göre, milli bayramlarımızda kullandığımız argümanlar hangi millete ait?

Vay güzel ülkem, ne hale sokmuşlar seni?

Heyhat!...

Kendi ellerimizle kendi tarihimizin,kültürümüzün, geleneklerimizin ve değerlerimizin ırzına geçiyor, çocuklarımızı küffarın tohumuyla zehirliyoruz.

Müstemleke ilanını bayram olarak benimsemiş tuhaf bir milletiz biz...

***

Donarak şehit olan askerlerimiz için komplo teorileri üretmenin anlamı yok; o iklim koşullarında terli vaziyetteyken hareket etmeyi bırakan herkes,

Öncelikle ayakları olmak üzere yavaş yavaş donmaya başlar. Hele ki hasbelkader otururlarsa, tekrar ayağa kalkmaları neredeyse mümkün değildir.

Rabbim şehadetlerini kabul etsin.

***

Erdoğansız AK Parti!

Hiç kimseyi doğrudan itham etmeden, beyin fırtınası yapalım mı?

Parti yönetiminin politikalarını eleştirenler için, fitne üretmek suretiyle partiye zarar vermeye çalıştıkları iddia ediliyor.

Peki, hiç tersini düşündünüz mü?

Derdi statükodan semirmek olan profosyonel siyasetçilerin hiçbirisi sitem değişikliğini hazmedemedi.

Acaba parti yönetiminde yetkili bazı kimlikler, partiyi eritmeyi ve seçmeni bir sonraki genel seçimde kurulması muhtemel Erdoğansız bir partiye yönlendirmeyi planlıyor olabilirler mi?

Bu şekilde yeniden parlamenter sisteme dönüşün hesabını yapıyor olmasınlar. Size bir tüyo vereyim, sistem değişikliğine itiraz edenlerin başını kim çekiyordu? Davutoğlu....

Yılların siyasetçileri durup dururken abuk subuk lafları nasıl ederler? Davutoğlu'nun has adamları genel merkezde niye görevlendirilir?

E, bunları Erdoğan bilmiyor mu? Biliyor mu bilmiyoruz, lakin yoğun mesai harcadığı ülke yönetimi trafiğinde gözden kaçırdığı detaylar varsa eğer, onlara da işaret etmek zorundayız.

Ya size de öyle gelmiyor mu, parti içindeki bazı dinamiklerin partinin altını oymaya çalıştığına yönelik alametler salt bizim paranoyaklığımızdan mı kaynaklanıyor?

Bu parti son seçimlerde 3-4 milyon oy kaybetti, öz eleştiri yapan bir tane dahi parti yöneticisi gördünüz mü?

Yaslandığımız duvarın bakımını yapmazsak, rutubete teslim oluruz!

Çürümenin kokusunu almıyor musunuz? Silahı kim tutuyor bilmiyorum, ama bildiğim bir şey varsa, o da Reis'e mütemadiyen ateş edildiğidir.