Bir canavar, 4 yaşındaki çocuğa tecavüz edip öldürüyor. Buna karşılık devletten ömür boyu ücretsiz konaklama ve bakım ödülü kazanıyor. Bekir Bozdağ'da çıkmış, kimyasal hadımdan bahsediyor. Yani adamın ödülüne ilave bir ödül daha vereceğiz diyor.

Galiba Bozdağ hapishanedeki bir tecavüzcüyü hadım yapmanın ona ödül vermek olduğunu kavrayamamış olmalı ki, böyle boş boş konuşuyor. Ve ne yazık ki, bu saçma konuşmasının ardından şahsi fikrini dahi söyleyemiyor.

Haliyle bende Bozdağ'a; "Sayın Bozdağ, idamı getirmeliyiz demen için illaki senin bir yakınının başına böyle bir hâl mi gelmeli?" diye sormadan geçemiyorum!

***

Ak Parti ve MHP toplam Milletvekili sayısı 344. Yani bu iki parti tek başına anayasa değişikliği yapamaz. İdam yasası için de anayasa değişikliği şart. Eğer idam yasası meclise gelirse CHP ve HDP'nin karşı çıkacağını herkes bilir. İP'in ne yapacağı da şuan için belli değil.

Elhasıl, Ak Parti'ye ve Devlet Bahçeli'ye kızıp Akşener'e oy verenler ve dahi AK Partili Milletvekili sayısı düşsün diye HDP'ye barajı aşırtan insanlar, bu durumda ne yapacaklar? Önümüzdeki seçimi mi bekleyecekler? Yoksa destek oldukları partiyi bu yönde sıkıştıracaklar mı? Aslında daha önemlisi İP'in vekilleri veya teşkilatında görev alanlar ne yapacak?

***

Devlet Bahçeli; "Artık idamı getirmenin vakti gelmiş, milletin tahammülü kalmamıştır. İdam cezasına karşı çıkan ya tecavüzcüdür yada teröristtir" dedi.

Aynen de öyledir. Hem adâlet ancak hakkın tam manada gözetilmesiyle sağlanmış olur. Mesela ölümü hak edene ölüm cezasını çok görmek, başka insanları, feci sonlara mahküm etmek demektir. Buna da bozulmamış hiç bir vicdan razı gelmez. Karşı gelen ise, ya haindir yada vahşidir.