Bayramda evde oturmaktan sıkılan gençler Adana’da yüzerek serinledi Bayramda evde oturmaktan sıkılan gençler Adana’da yüzerek serinledi

Ceyhan Belediyesi tarafından 2 bin 750 ihtiyaç sahibi emekli vatandaşın bayram ikramiyeleri 5 bin TL’den 7 bin TL’ye çıkarıldı. Geçtiğimiz günlerde hesaplarına aktarılan bayram ikramiyeleri emeklilerin yüzlerini güldürdü.  

Emeklilerin kazançlarını asgari ücrete tamamlıyor!  

Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar, konuya ilişkin yaptığı açıklamada seçim vaatleri arasında zikrettikleri bu durumun gerçekleşmesinin gururunu yaşadıklarını belirtti. Bununla beraber ihtiyaç sahibi emekli vatandaşlarımızın bayram ikramiyelerini 5 bin TL’den 7 bin TL’ye çıkardıklarını dile getirerek;  

"5 bin TL olan bayram ikramiyemizi, Genel Başkanımız Özgür Özel’in talimatı üzerine 7 bin TL'ye çıkardık. En düşük emekli maaşı olarak 10 bin TL alan ve belirlenen kriterlere uyan tüm ihtiyaç sahibi emeklilerimizin kazancını asgari ücrete tamamlıyoruz." İfadelerini kullandı.  

31 Mart öncesinde emeklilere verilen sözlere dikkat çeken Başkan Aydar açıklamalarının devamında;  

"31 Mart öncesinde Ceyhan'da emeklilerin yanındayız demiştik. 5 bin TL olan bayram ikramiyemizi genel başkanımızın talimatı üzerine 7 bin TL'ye çıkardık. Yani en düşük emekli maaşı olarak 10 bin TL alan tüm ihtiyaç sahibi emeklilerimizin kazancını bu ay asgari ücrete tamamlayarak yanında olduk. Tüm emeklilerimize huzurlu ve mutlu bayramlar diliyorum." İfadeleri ile emeklilerin yanındayız mesajını verdi.