AK Parti teşkilatları, "90 dakika boyunca gol atmaları gerekirken, topun peşinden bilinçsizce koşup güçlerini tüketen, son birkaç dakikada gol atma aşkıyla  hareketlenen" futbolcu gibiler.

Üç buçuk sene yatıp, son altı ayda mucizeler yaratmayı hedefliyen bir başka topluluk daha tanımıyorum. Seçimden sonra REİS, “Peki, ya gol?” diye sorduğunda; her zamanki gibi, “görmediniz mi? Terimizin son damlasına kadar mücadele ettik ama elimizden gelen bu kadar” diyecekler.

Ve böylece vicdanlarını rahatlatıp, işin içinden sıyrılacaklar. Sonra mı? Sonrası malum üç buçuk sene bir sonraki seçime kadar, 10 dönüm bostan, yan gel yat Osman mantığı ile yan gelip yatacaklar.

Bana sorarsanız...

Henüz seçime 3 ay var ve hiçbir şey için geç kalmış değiliz. Reis bugünden itibaren teşkilatların ve merkez yürütme kurulunun alayını tasfiye edip özellikle sorunlu teşkilatları yenilemeli.

İyileri tenzih ederek söylüyorum ama birçok AK Parti teşkilatının hasta ziyareti ve taziyeden başka bir faliyeti yok. Teşkilatların başındaki başkanlar, çalışarak değil, maddiyatlarının kendilerine verdiği güçle teşkilatın başına gelmiş insanlar.

Bu  olay, teşkilatlar içerisinde gece gündüz demeden aktif çalışıp fakat makam ve mevki olarak hiçbir ilerleme kaydedemeyen aktif üyeleri küstürüyor. Partiden ve teşkilattan uzaklaşmalarına sebep oluyor. Uzaklaşmayıp bu bozuk sistemi ve partinin adını kullanarak kendisine makam ve mevki yapan başkana dil uzatanlar ise, zaten başkan ve başkana yakın isimler tarafından uzaklaştırılıyor.

Bu da parti içerisinde kan kaybına sebebiyet veriyor. Bu yüzden teşkilatlar, halktan kopuk...

Halkın dertlerinden bi haberler...

AK Parti teşkilatlarının başına, madden orta halli, halkın dilini iyi anlayabilen, başarı azmi yüksek, idealist insanlar getirilmeli. Ayriyetten il ve ilçe teşkilatları tarafından belirlenen Merkez Yürütme Kurulu tarafından onaylanan Belediye Başkanlarından herhangi birinin adı, usulsüzlüğe veyahut hırsızlığa karıştığı taktirde, bunun maddi ve manevi bedeli sadece belediye başkanına değil, o il ve ilçede görevli teşkilat başkanlarına ve Merkez Yürütme Kuruluna da ödettirilmeli ki, insanlar, teşkilat başkanlıklarına adaylıklarını koyduğu zaman omuzlarına yüklenen görevin ve bu sorumluluğun farkına varsınlar.

Ona göre adaylıklarını koysunlar...

31 Mart belediye ve yerel yönetimler seçimleri dolayısıyla isimleri açıklanan kripto fetöcülerle dolu aday listelerini gördükten sonra, AK Parti teşkilatlarının ne kadar vasat ne kadar çelimsiz olduğu bir kez daha ortaya  çıkmıştır.

Teşkilattaki görevli insanların omuzlarında, o ilçede yaşayan bütün insanların kul hakkı vardır. Çünkü o ilçede yaşayan bütün AK Partili insanlar teşkilatların ve Merkez Yürütme Kurulu'nun belirlediği adaylara oy veriyor.

Haliyle çalan, çırpan bütün belediye başkanlarının yedikleri haramların günahı, o adayları belirleyen şahısların da omuzlarındadır.