Türkiye Kickboks Federasyonu Başkanı Salim Kayıcı ve yönetimine muhalifliği ile bilinen milliyetçi iş insanı İbrahim Murat Gündüz, Anatolia Spor Kulübü'nün kurucusu ve şampiyon karate antrenörü Cumali Sarıdoğan'ı, dünya çapında tanınan WSKF Federasyonu'nun baş eğitmeni, 9. dan karate ustası Japon Hitoshi Kasuya sensei'yi Adana'da bir seminer vermesi amacıyla davet ettiği için tebrik etti. Aynı zamanda Karate ve Eğitim Yardımlaşma Vakfı'nın Mütevelli Heyeti üyesi seçilen Gündüz, Türkiye Karate Federasyonu başkanlık seçimlerinde Ercüment Taşdemir'i, Türkiye Kickboks Federasyonu başkanlık seçimlerinde ise yakın dostu ve Türkiye Kickboks ve Muay Thai Milli Takımları antrenörü Şahin Eroğlu'nu desteklediğini açıkladı.

Mücadele sporlarına olan katkılarıyla tanınan İbrahim Murat Gündüz, Türkiye Karate Federasyonu'na Ercüment Taşdemir’in seçilmesi durumunda sadece Shotokan karate değil, diğer karate branşlarını da Türkiye'ye getireceklerini, profesyonel karate organizasyonları düzenleyeceklerini, Spor Toto ile işbirliği yapacaklarını, sporcular ve antrenörler için kazanç sağlayacak bir sistem kurmayı hedeflediklerini, dünya çapındaki diğer karate milli takımı sporcularıyla sürekli kamplar düzenleyeceklerini ve Türkiye'de eşsiz bir kamp alanı inşa ederek dünya çapında ses getirecek profesyonel organizasyonlar yapacaklarını belirtti.

İbrahim Murat Gündüz, mevcut federasyon başkanlarına yönelik olarak, “Yalan söyleyenler bir gün mutlaka tüm gerçeklerini kaybederler” diyerek, mevcut federasyon başkanlarının bir icraatlarını görmediğini, sporculardan alınan paraların hâlâ iade edilmediğini söyleyerek eleştirdi. Mevcut Kickboks Federasyonu Başkanı’na yönelik olarak, “Kül kadar etkisi olmayan insanların kendilerini ateş sanması ne garip” diyerek gönderme yapan Gündüz, “kimin ne olduğu belli fakat kimin ne olacağı belli değil” ifadesiyle, hiçbir başkan adayının seçimlerde kendisini favori olarak görmemesi gerektiğini söyledi.

İbrahim Murat Gündüz, Türkiye Kick Boks Federasyonu Başkanlığı seçimlerinde pek çok ilde tanıdığı önemli kişiler, kanaat önderleri, sporcular ve antrenörler olduğunu belirterek, bu seçimi Şahin Eroğlu’nun kazanması için tüm gücünü kullanacağını ifade etti.

Av. Burcu Kütahya’dan Karayolu Trafik Güvenliği ve Trafik Haftası Değerlendirmesi Av. Burcu Kütahya’dan Karayolu Trafik Güvenliği ve Trafik Haftası Değerlendirmesi

https://www.krttv.com.tr/haberleri/ibrahim-murat-gunduz

https://instagram.com/ibrahimmuratgunduz

https://spormeydani.org/turkiye-muaythai-federasyonu-profesyonel-sube-baskan-yardimcisi-ibrahim-murat-gunduz-antrenorlere-ve-sporculara-tesekkur-etti/

Editör: Kadir Fırat