Gündüz, anma mesajında Türkeş'in ülkenin son yüzyılına damga vuran, milli birlik ve berliğin sürülmesi için mücadele eden, milliyetçilik ilkesini yücelten bir lider olduğunu vurguladı. Mesajında "Merhum Türkeş, hayatını; ülkesi, milleti ve ülküleri uğruna adamış, milletimizin övgüsünü kazanmış, milli ve manevi değerlerimizi daima öncü almış, Türk siyasetini geniş bir tarih ve kültür perspektifinden ele almıştır. Türkiye'nin en zor dönemlerinde bile sağlam duruşundan ilkelerinden ödün vermemiştir. Tehdit ve tehlikelere karşı gösterdiği yüksek şuurla, milletimizin benliğini koruma mücadelesinde öncü olmuştur." dedi.

Gündüz, Alparslan Türkeş'in Türk milletinin öz benliğinin, tarihi ve köklü lideri olduğunu belirtti ve Türkeş'in, milli irade ve varlığımızı tehdit eden yozlaşma hareketlerine karşı sarsılmaz bir kale gibi durduğunu, engelleri aşarak milletin hafızasına adını altın harflerle yazdırdığını ifade etti.

Nuri Alço’nun kalp pili operasyonu başarıyla tamamlandı Nuri Alço’nun kalp pili operasyonu başarıyla tamamlandı

Türkeş'i rahmetle anarken, "Tam 27 yıl önce aramızdan ayrılışının hüznünü derinden hissediyoruz. Allah'tan rahmet, mekanı cennet olsun" temennisinde bulundu.

İbrahim Murat Gündüz, Alparslan Türkeş'in vefatının 27. yıl dönümünde, onun Türk milliyetçiliği ve siyasi düşüncelerinin modern Türkiye üzerinde bıraktığı kalıcı etkileri hatırlattı ve "Türk milletinin son başbuğu, yüce ruhu şad olsun" diyerek anısını yaşattığını dile getirdi.

https://www.newgokturk.com/ibrahim-murat-gunduz-vefat-yil-donumunde-alparslan-turkesi-andi

https://lnk.bio/ibrahimmuratgunduz

 https://linktr.ee/ibrahimmuratgunduz