Kütahya’da eğitim kalitesini artırmak ve genç yetenekleri desteklemek amacıyla faaliyetlerini sürdüren Kütahya Spor Lisesi’nde, 2024-2025 eğitim öğretim yılı için düzenlenen yetenek sınavının tamamladığı bildirildi.

30 Haziran - 9 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşen sınavların son gününe, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit ve Şube Müdürü İrfan Kanık da katıldi. Bu yıl 120 kontenjanla öğrenci alacak olan Kütahya Spor Lisesi’nin yetenek sınavına toplam 239 başvuru yapıldı. Başvurular arasından 190 öğrenci sınavlara katılarak yeteneklerini sergiledi. Öğrenciler, spor alanındaki yeteneklerini göstermeye çalışırken, okul yönetimi ve öğretmenler de sınav sürecini titizlikle takip etti.

Isparta32 Spor’dan kaleci transferi Isparta32 Spor’dan kaleci transferi

İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, sınavın ardından yaptığı açıklamada, genç sporcuların gösterdiği performanstan memnuniyet duyduğunu belirtti. Başyigit, "Gençlerimizin spor alanındaki yeteneklerini keşfetmek ve onları desteklemek bizim için büyük bir gurur kaynağı. Kütahya Spor Lisesi, yetenekli öğrencilerimize en iyi eğitimi vermek için çalışmalarını sürdürecek" dedi. Yetenek sınavını başarıyla tamamlayan öğrenciler, Kütahya Spor Lisesi’nde eğitimlerine başlayarak spor kariyerlerine ilk adımlarını atacaklar” dedi.