Kars Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ziya Polat, okul ziyaretlerini sürdürüyor. Polat, Alpaslan Lisesi’ni ziyaret ederek incelemelerde bulundu ve yetkililerden bilgi aldı.

Vali Polat, daha sonra sınıfları ziyaret ederek öğrencilerle bir araya geldi. Öğrencilerle sohbet eden Polat, öğrencilere nasihatlere bulunarak, derslerine çok çalışmalarını, bol bol kitap okumalarını, sosyal, kültürel ve sportif aktivitelere katılmalarını istedi. 2024 yılı Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) girecek öğrencilere ise başarılar diledi.

Öğretmenlerle de bir araya gelen Vali Polat, 2023-2024 eğitim-öğretim yılının başarılı geçmesini dileyerek, ülkemizin geleceği olan çocukların, öğretmenlere emanet olduğunu, kıymetli öğretmenlerin bu emanete çok iyi sahip çıkarak, akademik başarının yanında öğrencilerin şefkat, merhamet ve sevgiyle yetiştirileceğinden şüphesinin olmadığını söyledi.

Polat, öğretmenlerden normal müfredat derslerinin yanında, öğrencilerin gönlüne dokunarak, manevi yönden de gelişimlerine katkıda bulunulmasını istedi.

Okul pansiyonunu da ziyaret ederek incelemelerde bulunan Kars Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ziya Polat, yöneticilerden öğrencilere kendi çocukları gibi sahip çıkmalarını, sağlıklı bir ortamda öğrenim görmeleri için yatakhanelerde ve yemekhanede hijyen kurallarına titizlikle uyulmasını ve herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi yönünde uyarıda bulundu. Polat, daha sonra okuldan ayrıldı.