2024 DGS sınavının başvuru işlemleri 10 Mayıs ile 20 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirildi. Bu ay sonunda gerçekleşecek DGS sınavının giriş belgeleri ne zaman yayınlanacak? 2024 DGS sınavı ne zaman yapılacak? İşte tüm bilgiler...  

2024 DGS ne zaman?  

10 Mayıs ile 20 Mayıs tarihleri arasında başvuruları alınan Dikey Geçiş Sınavı 30 Haziran 2024 tarihinde gerçekleşecek. DGS sınavına başvurularını gerçekleştiren adaylar sınav giriş belgelerinin ne zaman yayınlanacağını merak ediyorlar.  

Afetzede akademisyenin geliştirdiği ‘Bil-Çek’ uluslararası firmaları peşine taktı Afetzede akademisyenin geliştirdiği ‘Bil-Çek’ uluslararası firmaları peşine taktı

DGS sınavının giriş belgeleri diğer yıllarda olduğu gibi sınavdan 1 hafta veya 10 gün öncesinde açıklanıyor. Buna göre 2024 DGS sınavı giriş yerlerinin 16 Haziran ile 21 Haziran tarihleri arasında açıklanacağı tahmin ediliyor.  

Sınava girecek adaylar ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi (AİS) ekranı üzerinden DGS giriş belgelerine erişime açıldığında ulaşabilecekler.  

30 Haziran 2024 tarihinde tek oturum olarak gerçekleşecek sınavın sonuçları ise ÖSYM takvimine göre 14 Ağustos 2024 tarihinde açıklanacak.  

Tercih ve yerleştirme süreçleri ise sonuçların açıklanmasının ardından yine ÖSYM’nin kendi sitesi üzerinden duyurulacak.