Emekli vatandaşların İzmir’de konaklama masrafları çok daha ucuz olacak. Çünkü, İzmir Otelciler Odası üyeleri emekli vatandaşların daha refah bir hayat sürebilmeleri için bir adım attı. Haziran ayının sonuna denk gelen emekliler haftasında başlayacak olan müjdeyi emeklilere verdi.  

6 ay boyunca %15 indirimli!  

Yaz sezonunun açılması ile beraber tatil planlarında konaklama masraflarını kara kara düşünen emeklilere müjde! Haziran ayının son haftasına denk gelen Emekliler Haftası ile başlayacak ve 6 ay sürecek indirimli konaklama hizmeti yalnızca emekliler için verilecek.  

SGK İl Müdürü Hidayet Baydilli ile İzmir Otelciler ve Pansiyoncular Odası Başkanı Nuri Kamiloğlu emekli vatandaşlara yaz sezonunun ilk jestini yaptılar. Planlanan indirim uygulaması kapsamında SGK Emekli Kartı’nı gösterecek olan tüm emeklilere odaya bağlı otel ve pansiyon işletmelerinden ve turizm tesislerinden yüzde 15 oranında indirimli hizmet fırsatı sunulacak.  

Konuya ilişkin konuşan İzmir Otelciler ve Pansiyoncular Odası Başkanı Nuri Kamiloğlu;  

Bayramda toplu taşıma ÜCRETSİZ mi? Bayramda toplu taşıma ÜCRETSİZ mi?

‘Hizmetleriyle, bilgi ve tecrübeleriyle önümüzü açan emeklilerimizin manevi desteğini her zaman arkamızda hissediyoruz. Onlara özgür, refah düzeyi daha yüksek bir yaşam sağlanması için toplumu oluşturan her bireye önemli vazifeler düştüğüne inanıyoruz. Bu düşüncelerle emeklimizin ve yaşlılarımızın gününü kutluyoruz.’ ifadeleri ile emekli vatandaşlarımızın önemine dikkat çekti.