Beşiktaş Başkan Adayı Hasan Arat, projelerini tanıttı

Beşiktaş’ın başkan adayı Hasan Arat, seçilmesi durumunda hayata geçireceği projelerini ‘Bu yol Beşiktaşlıların Yolu’ isimli lansmanla açıkladı.

SPOR 17.11.2023, 21:54
Beşiktaş Başkan Adayı Hasan Arat, projelerini tanıttı

Beşiktaş’ın başkan adayı Hasan Arat, seçilmesi durumunda hayata geçireceği projelerini ‘Bu yol Beşiktaşlıların Yolu’ isimli lansmanla açıkladı.

Beşiktaş’ta 3 Aralık’ta yapılacak olan Seçimli Olağanüstü Genel Kurul öncesi adaylığını açıklayan Hasan Arat, projelerini ‘Bu yol Beşiktaşlıların Yolu’ adlı lansman ile duyurdu. İlk olarak medya ve iletişim alanında yapacakları yeniliklerden bahseden Arat, “Beşiktaş’ın medya ve iletişim noktasında eksiklikleri olduğunu söyleyen Arat, "Beşiktaş’ın kurumsal medyası yok. Kendi taraftarıyla iletişim kurmuyor. Kulübe değil, yöneticiye bağlı medya ile iletişim kuruyor. Beşiktaş’ın kurumsal medyasını kulübün iletişim medyasına alacağız. Dijital medyada rakiplerimizi geçeceğiz. Herkes BJK TV’yi, medyayı merak ediyor. Dijitalde 7x24 açık olacak bir TV kuracağız. Beşiktaş medya orijinal yapımlarını dünyaya satarak gelir elde edeceğiz. Beşiktaş’ın haklarını gasp edenlerden hesap soran bir yönetim olacağız” diye konuştu.

Beşiktaş dijital aplikasyon

Oluşturacakları Beşiktaş dijital aplikasyonu ile siyah-beyazlı taraftarların birçok işlemini dijital ortamda yapacağını aktaran Arat, “Beşiktaş, dijitalleşme yarışında geride kaldı. Halkın takımı Beşiktaş, her işini dijitalde çözen kendi taraftarına da dijital çözümler sunmuyor. Yıllık aidatları bile tahsil etmekte zorlanıyor. Aplikasyon projesi ile gelir getirici yeni bir ekosistem oluşturacağız. Beşiktaşlılara özel dijital cüzdan ve son derece gelişmiş sadakat programını hayata geçireceğiz. Yeni doğan bebeğe Beşiktaş kartı verilecek. Burada biriken hesabıyla büyüyünce kulübümüze ücretsiz üye olabilecek. Başta Kartal Yuvaları olmak üzere anlaşmalı yerlerle indirim ve Beşiktaş puan kazandıracak. Kombine bilet üyelik aidatı, elektrik, su, doğalgaz gibi kurum ödemelerinin yanı sıra İstanbul Kart’a puan aktarabilecek. Beşiktaş aplikasyonu Beşiktaşlılara finansal olanak sunacak. Beşiktaş yatırımcı fonu kuracağız, girişim sermayesi kuracağız. Beşiktaş bireysel emeklilik fonunu kuracağız. Loca ve kombine satın almak için özel şartlarla kombine kullanabilecek. Aidat ödemeleri dijital yapabilecek. Dünyanın önde gelen dijital bankaları ve yönetim şirketiyle prensip anlaşmasına vardık. Aplikasyonu yükleyen Beşiktaşlılar, maç günü etkinliklerde öncelik ve indirime sahip olacak. Dijital ortamda TL ile BJK NFT özel koleksiyonlarını satabilecekler. Kazanılan puanlar BJK Token’a dönüştürülecek. Beşiktaş aplikasyonu ile stat ve salonlarda boş koltuklara son dakika satışı yapılabilecek. Kadınlar ve çocuklar için ayrı fırsatlar oluşturacağız. Üniversiteli gençler için öğrenci kredisi dahil finansal kolaylıklar sağlayacağız. Bu proje Beşiktaş’a yılda 25 milyon Dolar para getirecek. Bizim yönetimimizde Türkiye’nin en iyi finansman yöneticileri var. Bu proje onlarla hazırlandı. Bu yöneticiler ve desteklerle Beşiktaş borcunu 4 buçuk yılda kapatacağız” şeklinde konuştu.

“Beşiktaş Junior Club ile minikler 18 yaşında kongre üyesi olmaya hak kazanacak”

Hasan Arat, oluşturacakları Beşiktaş Junior Club sayesinde yeni doğan bebeklerin 18 yaşına geldiğinde kongre üyesi olabileceğini aktararak, “Beşiktaşlı yeni doğan bebeklerimizin kongre üyeliğine kadar uzanan yolda Beşiktaş Junior Club olacak. Junior Club dijital aplikasyon sayesinde minikler 18 yaşına geldiğinde kongre üyesi olmaya hak kazanacak. Geleceğin 100 bin kongre üyesini oluşturacağız. 2000’den beri Beşiktaş’a tapu kazandırmadılar. Beşiktaş çok büyük kulüp biz geldikten sonra feda gibi dönemleri sonlandıracağız. Biz bize yeteriz. Beşiktaş’ımızın geleceği için gayrimenkul yatırımları yapacağız. Herkes gücü oranında bu fona katılabilecek. Beşiktaş girişimci sermayesi ile şirketlere önden yatırım yapıp, ortak olabilecek. Bu şirketleri büyüteceğiz. Bireysel emeklilik ile taraftarların emekliliği emin ellerde olacak. Hem de kulübe destek olacak” ifadelerine yer verdi.

“3 Aralık’ta seçilirsek 100. yıl formalarını 27 günde size sunacağız”

Beşiktaş mağazalarında yapacakları değişiklerden söz eden Hasan Arat, “Kurumsal kimlik çalışmasını revize edeceğiz. Sadece kulüp ürünlerini perakende satıştan çıkarıp e-ticaret gibi daha kuvvetli satışlar yapacağız. Tüm yurt geneline ulaşacağız. Fiziksel dinamik satış kanalına dönüşeceğiz. Dünya çapında işi bilen birine emanet edeceğiz. Forma harici retro ve klasik koleksiyon geliştireceğiz. Özel koleksiyonlar hazırlayacağız. Derneklerle 81 ile ulaşacağız. Dernekleri ihmal etmeyeceğiz. Onlarla Karta Yuvası franchising anlaşması yapacağız. Beşiktaş tırları tüm Türkiye’yi dolaşacak. Anadolu’nun birçok yerinde yokuz. Yuvaların cirosu diğer kulüplerin 3’te 1’i. Sayıca büyüğüz ama ciromuz düşük. 100. yıl formalarını 3 Aralık’ta seçilirsek 27 günde sizlere sunacağız” değerlendirmesini yaptı.

“Bu kulübü menajerlere teslim etmeyeceğiz”

Futbolda menajer yönetiminin sona ereceğini aktaran Arat, “Süleyman Seba kulübü borçsuz ve kasada nakitle bıraktı. Kulübün itibari gelenekleri gitti. Menajerlerle yönetilen sistem geldi. 3 tane büyük kulüp toplandığında Süleyman abi liderliğinde toplanırdı. Bakan bey gelemediği zaman benim vekaletim Süleyman Seba’da derdi. Kararlar Beşiktaş’ta alınırdı. Parası yoktu ama çok büyük itibarı vardı. Rıdvan, Serdar ve Emirhan yaklaşık 10 milyon Euro’ya yurt dışına gitti. Serdar’ın piyasa fiyatı Braga’da 40 milyon oldu. Biz bu kulübü menajerlere teslim etmeyeceğiz” ifadelerine yer verdi.

“Futbolu Avrupa seviyesinde yeniden tasarlayacağız”

Futbolda büyük Avrupa kulüpleri ile ilişkiler kuracaklarının altını çizen Hasan Arat, “Necip Uysal kimdir. Bizim evladımızdır. 2004 yılında 12 yaşında özkaynak sporcusu olmuş. Benim finansmandan yönetim kurulu üyem ‘Necip’in yerine kaç oyuncu almışız bir çalışır mısınız’ dedi. 2009’dan bu yana Necip’in oynadığı stoper ve libero pozisyonlarına 44 oyuncu alınmış. Necip bir tek kalecilik yapmamış. Onun yerini kimse dolduramamış. Harcamışlar, harcamışlar, harcamışlar. Futbol takımımızla ilgili her gittiğim yerde takımı soruyorlar. Futbol endüstrisinin en önemli kulüpleriyle ilişkiler kuracağız. 14 yaşındaki futbolcumuzu alıp gidemeyecekler artık. Onu küçük yaşta bu kulübe bağlayacağız. Beşiktaş borca sokarak değil 120 yıllık itibarıyla transfer yapacağız. Futbol takımına atletik performans merkezi kuracağız. Kurumsal scout sistemi olacak. Avrupa seviyesinde yeniden tasarlayacağız. Derneklere futbol okulu kurup turnuva düzenleyip yıldız seçeceğiz. Efsaneleri güzel şekilde uğurlayacağız. Atiba buradaymış 3 Aralık’ta gelirsek onu çok güzel şekilde uğurlayacağız” diye konuştu.

“Kale arkası tribününün kapasitesini yüzde 80 arttıracağız”

Beşiktaş Stadı’nda akustik problemini çözeceklerini dile getiren Hasan Arat, kale arkası tribününün kapasitesini yüzde 80 oranında arttıracaklarını belirterek, “Stadyumumuzda çatı değişikliği olacak. En önemli sorun akustik sorunu. Bizi bütün dünya duyuyor. Akustik ile ilgili çözüm bulacağız. Etraftaki panellerin boşluklarını tamamlayacağız. Taraftarımızın Statta oturma düzeni ile ilgili taleplerini hayata geçireceğiz. Kale arkası tribününün kapasitesini UEFA normlarında yüzde 80 arttıracağız. Beşiktaş taraftarının tezahüratı olmadan maç kazanılamaz. Mekanın sahibi her zaman orada olacak” ifadelerine yer verdi.

Amatör branşlar

Hasan Arat, basketbol, voleybol, hentbol ve diğer tüm amatör branşlar hakkındaki hedeflerini de aktararak, şu ifadelere yer verdi:

“Basketbol geçen sene küme düşüyordu. Sesimizi çıkartmadık. Küme düşerseniz çıkmak zordur. Bu sene Nedim Yücel geldi. Bizim evladımız. Çok şükür takım daha iyi. Daha da iyi olacak. Ana hedefimiz Euroleague olacak. Kadın voleybol takımımız. Türkiye’de kadın voleybol takımı bir numara. Kadın voleybolcularımızla gurur duyuyoruz. Dünyada bir numara onlar. Beşiktaş, bu işi çok ciddi ele alacak. Bazı maçlar 10 bin kişi oynanıyor. Altyapıdan başlayarak voleybolda çok önemli hamleler yapacağız. Erkek voleybolu geri getireceğiz. Hentbol bizim tarihimiz. Hentbolu ne hale getirdiler. Hentbol laik olduğu yere geri dönecek. Beşiktaş’ın olimpiyatlarda sporcusu yok. Bu bizim ana hedeflerimizden biri olacak. Paris’e yetişmemiz çok zor ama Los Angeles 2028’e kadın sporcularımızdan bir program yapacağız. Güreş, tekvando ve boks gibi sporcuların katılma şansı var. 23 yaşında Nesrin Baş, dünya şampiyonu oldu. Beşiktaş su sporlarına başlayacak. Yüzme, su topu, yelken ve kürek. Olimpiyatlarda kadın erkek beraber takım şampiyonaları var. Yüzme ve jimnastik branşların anasıdır. Yüzme ve jimnastik ağırlıklı olacak. E spor dünyada 350-400 milyar dolara ulaşan ticari hacme sahip. Beşiktaş e sporda kuvvetli şekilde devam edecek.”

“Akaretler’deki Beşiktaş Plaza’yı çoğu insan bilmiyor”

Hasan Arat, ekranda yer alan tesis fotoğrafları üzerinden yapacakları değişimlere değinerek, “Tesislerimiz bakımsız ve sahipsiz, hukuksuz biçimde kullanılıyor. Beşiktaş üyeleri gayrimenkul ile ilgili sorunları bilmiyor. Akaretlerdeki Beşiktaş Plaza neresi diyorum. Çoğu insan bilmiyor. Seba’nın oturduğu ofis vardı ya. Orayı bilmiyor. 40 yaş altı çoğu insan bilmiyor. Kiraya verilecek olan plazanın kirasını durdurduk. Kimseye sormadan az daha kiraya veriyorlarmış” açıklamasını yaptı.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 11 Aralık 2023
İmsak 06:39
Güneş 08:11
Öğle 13:02
İkindi 15:22
Akşam 17:43
Yatsı 19:09
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Fenerbahçe 15 40
2. Galatasaray 15 40
3. Kayserispor 15 29
4. Trabzonspor 15 26
5. Beşiktaş 15 26
6. A.Demirspor 15 23
7. Antalyaspor 15 23
8. Kasımpasa 15 21
9. Rizespor 14 21
10. Hatayspor 15 18
11. Karagümrük 15 17
12. Ankaragücü 14 17
13. Başakşehir 15 15
14. Sivasspor 14 15
15. Gaziantep FK 15 15
16. Konyaspor 14 14
17. Samsunspor 15 14
18. Alanyaspor 15 14
19. Pendikspor 15 13
20. İstanbulspor 15 8
Takımlar O P
1. Eyüpspor 15 39
2. Kocaelispor 15 32
3. Göztepe 15 29
4. Bandırmaspor 15 26
5. Sakaryaspor 15 26
6. Bodrumspor 15 25
7. Gençlerbirliği 15 24
8. Ahlatçı Çorum FK 15 23
9. Keçiörengücü 15 19
10. Manisa FK 15 18
11. Erzurumspor 15 18
12. Ümraniye 15 18
13. Boluspor 14 16
14. Adanaspor 15 16
15. Şanlıurfaspor 15 14
16. Pendikspor 0 0
17. Tuzlaspor 15 13
18. Giresunspor 15 9
19. Altay 14 5
Takımlar O P
1. Liverpool 16 37
2. Arsenal 16 36
3. Aston Villa 16 35
4. M.City 16 33
5. Tottenham 16 30
6. M. United 16 27
7. Newcastle 16 26
8. Brighton 16 26
9. West Ham United 16 24
10. Fulham 16 21
11. Brentford 16 19
12. Chelsea 16 19
13. Wolves 16 19
14. Bournemouth 16 19
15. Crystal Palace 16 16
16. Nottingham Forest 16 14
17. Everton 16 13
18. Luton Town 16 9
19. Burnley 16 8
20. Sheffield United 16 8
Takımlar O P
1. Girona 16 41
2. Real Madrid 16 39
3. Atletico Madrid 15 34
4. Barcelona 16 34
5. Real Sociedad 16 29
6. Athletic Bilbao 15 28
7. Real Betis 16 26
8. Las Palmas 16 24
9. Getafe 16 22
10. Valencia 16 19
11. Rayo Vallecano 15 19
12. Deportivo Alaves 16 16
13. Villarreal 16 16
14. Osasuna 16 16
15. Mallorca 16 14
16. Sevilla 15 13
17. Cadiz 16 13
18. Celta Vigo 15 9
19. Granada 15 7
20. Almeria 16 4
Günün Karikatürü Tümü